احمد  مبارکی در گفت و گو با روابط عمومی فدراسیون کاراته اظهار داشت: خیلی  خوشحالیم که استان فارس با کسب 6 مدال طلا و 3 مدال نقره و 9 مدال برنز  توانست عنوان قهرمانی اولین دوره مسابقات مجازی کاتا کشور را بدست اورد.  این مهم با تلاش مربیان خوب و فهیم کاراته استان بدست امد که با حمایت،  تشویق و برنامه خود برای هنرجویان در روزهای کرونایی توانستند چنین موفقیتی  را برای استان بدست اورند.

وی افزود: باید تشکر ویژه ای از  فدراسیون کاراته داشت که توانست با برگزاری این مسابقات روح تازه ای به  کالبد کاتای کشور بدمد. هر چند که شرکت کنندگان در مسابقات مجازی کاتای  کشور استرس سالن مسابقات را نداشتند ولی مزیت برگزاری این مسابقات ان بود  که شرکت کنندگان برای ارایه بهترین کاتا، بیشترین تمرین را در خانه انجام  دادند.

مبارکی ادامه داد: همین کار موجب شد که ورزشکاران کاتا  تمرینات بسیاری در روزهای کرونایی داشتند، همین موضوع به پیشرفت کاتا در  سرتاسر ایران کمک کرد. از طرف دیگر تصور می کنم این مسابقات باعث شد در  روزهای کرونایی، کاراته از معدود رشته های ورزشی فعال باشد.

رییس  هیات کاراته استان فارس در پایان خاطرنشان کرد: : استان فارس در رده  بزرگسالان هم از استان های پیشرو در کاراته ایران است تا جایی که هم اکنون  دو تیم در لیگ کاراته کشور دارد. امیدوارم قطار حرکت کاراته فارس همچنان به  مسیر خود ادامه دهد تا ان شاالله در اینده شاهد معرفی ستاره های بیشتر به  کاراته ایران باشیم